درآمد ميلياردي با دستكاري باسكول

 درآمد ميلياردي با دستكاري باسكول

به گزارش پايگاه خبري پليس، فرمانده انتظامي استان سمنان در تشريح اين مطلب به خبرنگار ما گفت: با دريافت گزارشي مبني بر كلاهبرداري از يك شركت آهن آلات در گرمسار، ماموران پليس آگاهي اين شهرستان مسئول رسيدگي به موضوع شدند.

سردار " محمدرضا ميرزايي" ادامه داد: در تحقيقات تكميلي پرونده مشخص شد فردي با خريد آهن آلات و دستكاري و تغيير در روش توزين آن، مقدار بار خودرو را كمتر از واقع درج و كلاهبرداري مي كند.

وي به كنترل نامحسوس پليس و تحت نظر قرار دادن مظنون اشاره و اضافه كرد: با هماهنگي مقام قضائي و پس از خريد بار توسط متهم و خروج كاميون از شركت، عمليات ضربتي پليس آغاز و خودرو در مسير تهران متوقف شد.

ميرزايي به توزين مجدد كاميون در باسكول ديگري اشاره كرد و افزود: اختلاف فاحش و 10 تني وزن بار خودرو نسبت به برگه توزين اوليه مهر تاييدي بر ظن ماموران پليس بود.

به گفته سردار ميرزايي خريدار آهن آلات و كارگر باسكول دستگير و براي ادامه تحقيقات به پليس آگاهي گرمسار منتقل شدند.

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اين مطلب كه متهمان در ابتدا منكر هرگونه اقدام مجرمانه بودند، بيان داشت: با مشاهده اسناد و مدارك غيرقابل انكار پرونده، خريدار آهن آلات كه از اهالي استان هاي غرب كشور و ساكن تهران است، به كلاهبرداري 100 ميليون توماني از شركت اعتراف كرد.

وي تصريح كرد: اين كلاهبردار با همكاري كارگر افغاني باسكول و دستكاري در روش توزين بار خودروها اقدام به كلاهبرداري مي كرد كه همراه پرونده تحويل دادسرا شدند.

سردار محمدرضا ميرزايي به عموم شهروندان به ويژه كارفرمايان و صاحبان شركت هاي صنعتي توصيه كرد: به هيچ وجه از افراد نامطمئن و تبعه افغاني فاقد مجوز و تاييديه نيروي انتظامي در نگهباني، سرايداري وكسب و كار خود استفاده نكنيد و براي استخدام كارگر از طريق مجاري قانوني اقدام نماييد.

تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۱۳