براساس تصمیم وزارت آموزش و پرورش: تحصیل رایگان دانش‌آموزان اتباع خارجی در ایران

 براساس تصمیم وزارت آموزش و پرورش: تحصیل رایگان دانش‌آموزان اتباع خارجی در ایران

 

٣٢٧‌هزار و ٤٤٠ نفر دانش‌آموز اتباع خارجی از این به بعد رایگان درس می‌خوانند؛ دانش‌آموزانی که براساس آمار، ٣١٠‌هزار نفر از آنها مهاجران افغان هستند.

«خلیل‌الله بالو»، قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز امور بین‌الملل مدارس خارج از کشور، ٣٠ تیر امسال طی بخشنامه‌ای به اداره کل آموزش و پرورش استان تهران ابلاغ نموده تا موقع ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع در مدارس از آنها وجهی دریافت نکنند.

 در این بخشنامه آمده است: «بر اساس‌نامه اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور، نظر به ضرورت طرح موضوع شیوه‌نامه پیشنهادی جدید در کمیته دایمی اتباع بیگانه و از طرفی آغاز ثبت‌نام مدارس و به منظور جلوگیری از سرگردانی و بلاتکلیفی دانش‌آموزان، اعلام می‌دارد که ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع بيگانه در مدارس کشور براساس شیوه‌نامه‌ سال قبل که طی نامه‌ای ارسال شده است، در ‌سال تحصیلی ٩٣-٩٤ با رعایت موارد زیر بلامانع است: ١. با توجه به نامه دفتر ریاست‌جمهوری در ارتباط با شهریه اتباع خارجی و ضرورت بررسی بیشتر آن، فعلا از دریافت هرگونه وجهی بابت ثبت‌نام در مدارس خودداری و تا تعیین تکلیف نهایی فقط به اخذ تعهد پرداخت از کسانی که واجد شرایط معافیت نیستند، اکتفا شود. ٢. ادارات کل امور اتباع و مهاجران استان، تنها مرجع صدور برگه آموزشی است. ٣. شرکت دانش‌آموزان اتباع خارجی در مسابقات رسمی ورزشی و فرهنگی منوط به نظر و تصویب کارگروه استانی است.»

تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۵