آغاز صدور کارت کار برای اتباع خارجی در استان بوشهر

 آغاز صدور کارت کار برای اتباع خارجی در استان بوشهر

بوشهرنیوز" به نقل از روابط عمومی این اداره کل؛ حمیدرضا پناه افزود: بر اساس مصوبه کمیته کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی وزارت کشور مبنی بر تمدید کارت آمایش مرحله نهم اتباع خارجی آغاز و  تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: آن دسته از اتباع خارجی  که دارای کارت آمایش مرحله ۹ می باشند می توانند به دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال مراجعه نمایند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور جلوگیری از حضور نیروی کار غیر مجاز خارجی در بازار کار کشور، این اداره کل مکلف است کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کار می گیرند بابت هر روز اشتغال غیر مجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه نماید، در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر خواهد شد.

پناه اظهار داشت: درصورت خودداری کارفرمایان از پرداخت جریمه مقرر در این بند، تعقیب کیفری بر اساس ماده (۱۸۱) قانون کار مصوب 29/08/1369، مجمع تشخیص مصلحت نظام به عمل خواهد آمد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اتباع خارجی موظفند برای دریافت کارت موقت کار صرفا به دفاتری که سال گذشته پرونده تشکیل داده اند مراجعه نمایند.

تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۲