طرح آمایش 11 ویژه اتباع افغانستانی مقیم ایران از هفته آینده آغاز می‌شود.

 طرح آمایش 11 ویژه اتباع افغانستانی مقیم ایران از هفته آینده آغاز می‌شود.

16/1/95  -  مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری استان اصفهان در دیدار با متنفذین و تعدادی از مهاجرین افغانستانی از اجرای طرح آمایش 11 از هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «مهدی سلیمانی» مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری استان اصفهان در دیدار نوروزی متنفذین مهاجر افغانستانی این استان با اشاره به اینکه از هفته آینده آمایش 11 آغاز خواهد شد، گفت: پس از برگزاری جلسات فراوان با کمیساریای عالی پناهندگی از هفته آینده ثبت نام و انگشت نگاری از اتباع آغاز خواهد شد.

سلیمانی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد اداره اتباع و مهاجرین خارجی استانداری استان اصفهان گفت: اجرای طرح آمایش ١٠ اتباع افغانستانی و آمایش ٩ اتباع عراقی، شناسایی و ثبت‌نام از کودکان خانواده‌های فاقد مدرک جهت تحصیل، اجرا و ثبت‌نام بیمه سلامت پناهندگان، افتتاح دفتر آیت‌الله موحدی نجفی در اصفهان، همکاری مستمر با انجمن‌ها و هیئت‌های مذهبی در اصفهان از جمله فعالیت‌های اداره اتباع و مهاجرین خارجی استانداری استان اصفهان در سال گذشته است.

وی با اشاره به آغاز طرح آمایش از هفته آینده گفت: طرح آمایش ١١ به منظور به روز شدن اطلاعات تمام اتباع عراقی و افغانستانی که به سن قانونی رسیده‌اند، با عکس برداری و انگشت‌نگاری از اتباع انجام خواهد شد.

سلیمانی اضافه کرد: در حال پیگیری و انجام جلسه‌های چند جانبه با کمیساریای عالی پناهندگی برای شروع ثبت‌نام بیمه پناهندگان همزمان شروع آمایش ١١ هستیم.

تاريخ: ۱۳۹۵/۱/۲۱