آماده‌سازی ۱۰ واحد دفتر کفالت جهت ساماندهی اتباع خارجی در البرز

 آماده‌سازی ۱۰ واحد دفتر کفالت جهت ساماندهی اتباع خارجی در البرز

آماده‌سازی ۱۰ واحد دفتر کفالت جهت ساماندهی اتباع خارجی در البرز

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: طرح ساماندهی اتباع خارجی در دستور کار این اداره قرار دارد و ۱۰ دفتر کفالت برای ساماندهی اتباع بیگانه در استان البرز در حال آماده سازی است‌.

 علی ایمانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار کرد: طرح ساماندهی اتباع خارجی در دستور کار این اداره قرار دارد و این طرح به طور مستمردر حال پیگیری است.

وی افزود:10 واحد دفتر کفالتی در استان البرز برای ساماندهی اتباع بیگانه در حال راه اندازی است که امور مربوط به ساماندهی این اتباع را بر عهده دارند.

ایمانی خاطر نشان کرد: اتباع بیگانه فاقد مجوز قانونی کار باید به کشور خود برگشته و با روادید قانونی و دولتی وارد کشور شوند و نیروهای داخلی جایگزین آنها گردند.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز همچنین از تدوین بسته سیاستی اشتغال برای واحدهای نیمه تمام صنعتی خبر داد و اظهارکرد: این بسته باحضور رییس جمهور تدوین شده ودر شورای عالی اشتغال نیز مطرح شده است.

وی در توضیح این طرح خاطرنشان کرد: مبالغی را ازطریق بانک ها برای استان ها تعییین کردند که ان شاءالله ابلاغ شود تا مادر آینده نزدیک از طریق واحدهای نیمه تمام و یا در حال توسعه و واحدهایی که به سرمایه در گردش نیاز دارند باتوجه به مبلغ و نرخ پول و اعتبارکشور به آنها  پرداخت کنیم.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز همچنین با هشدار به کارگاه‌ها واماکن مشمول قانون کار به کارفرمایان توصیه کرد از به کارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز خوداری کنند. 

 ایمانی تصریح کرد: حضور بازرسان در مکان هایی که مشمول قانون کار است در همه زمان ها در حال انجام است و اگر بازرسان  اتباع غیر قانونی ببیننند طبق ماده 121قانون باکارفرمایان  آنها برخورد قانونی  صورت می گیرد.

تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۴