صدور کارت اشتغال برای بیش از ۳ هزارو ۵۰۰ تبعه خارجی در گلستان

 صدور کارت اشتغال برای بیش از ۳ هزارو ۵۰۰ تبعه خارجی در گلستان

مهدی دهرویه، مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: در استان بیش از 11 هزار و 500 تبعه خارجی مجاز و دارای کارت اقامت حضور دارند که برای بیش از 3 هزار و 500 نفر از آنان که سنی بین 18 تا 60 سال دارند کارت اشتغال صادر شده است.

وی با بیان اینکه 40 فرصت شغلی برای اتباع خارجی تعریف شده است، افزود: این مشاغل بیشتر در بخش های کوره پزخانه ها، کنده کاری ها و حفاری، کارهای ساختمانی و کشاورزی است.

دهرویه با بیان اینکه اشتغال اتباع و مهاجران خارجی نمی تواند مشکلی را برای اشتغال نیروهای بومی به وجود نمی آورد، خاطرنشان کرد: بیشتر مشاغلی که اتباع خارجی در آن فعالیت می کنند، به گونه ای است که جوانان ایرانی تمایلی برای کار کردن در این بخش ها ندارند. از طرفی نه تنها نگرانی ما بابت اشتغال اتباع خارجی نیست بلکه نگران چالشی در آینده هستیم که اگر این افراد قرار باشد به کشور خود برگردند ظرفیت برخی از مشاغل خالی می ماند. در حال حاضر هم می توانیم در صورت تمایل کارهای جدیدی را که نیروهای جوان ایرانی تمایلی به حضور ندارند، برای اتباع خارجی تعریف کنیم.

وی با تأکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی به دنبال توانمندسازی این افراد است، تصریح کرد: باید فرصت های حضور اتباع و مهاجران خارجی را در استان تقویت و آنها را توانمند کرد.

دهرویه گفت: برهمین اساس کلاس های آموزش فنی و حرفه ای نیز برای زنان و دختران تبعه های خارجی در استان پیش بینی شده که استقبال خوبی از این کلاس ها به عمل آورده اند

تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۲۸