اجرای طرح تمدید روادید مرحله پنجم و صدور کارت موقت کار مرحله ششم اتباع افغانی در اصفهان

 اجرای طرح تمدید روادید مرحله پنجم و صدور کارت موقت کار مرحله ششم اتباع افغانی در اصفهان

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان اعلام کرد: تمدید روادید و صدورکارت موقت کار اتباع بیگانه در اصفهان از اول آذر ماه به مدت 40 روز در دفاترکفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی انجام خوهد شد.

سیف ا...علیخانی گفت: طرح تمدید روادید مرحله پنجم و صدور کارت موقت کار مرحله ششم اتباع افغانی دارای گذرنامه خانواری به طور همزمان در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی افزود: کلیه مشمولین طرح از اول آذر ماه به مدت 40 روز و تا تاریخ 10دی ماه1394 به منظور انجام امور اداری و بهره مندی از خدمات بیمه ای، به دفترکفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی مربوطه مراجعه نمایند.

علیخانی در خصوص کارت های موقت کار دوره ششم اتباع افغانی دارای گذرنامه خانواری گفت: این کارت ها به رنگ سبز کم رنگ و از جنس pvc تهیه شده و مبنای صدور کارت های مذکور، بررسی و تائید استعلام های ارسالی دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان توسط این اداره کل و صرفاً از طریق سامانه سدک صورت می پذیرد.

وی در ادامه تأکید کرد: عدم مراجعه برای دریافت کارت موقت کار در مهلت مقرر، به منزله اشتغال غیرمجاز تلقی می گردد و به استناد بند (ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، در سال جاری کارفرمایانی که اقدام به استفاده از اتباع خارجی فاقد مجوز اشتغال می نمایند جریمه خواهند شد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد:کارفرمایان مشمول پرداخت جریمه باید به ازاء هر روز اشتغال غیرمجاز تبعه مبلغ 1187375 ریال پرداخت نمایند.

علیخانی افزود: در صورت تکرار تخلف و عدم پرداخت توسط کارفرمایان، جریمه ابلاغ شده به میزان دو برابر افزایش و مراتب از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری می گردد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هزینه صدور کارت های موقت کار 8 ماهه را1920000 ریال و هزینه تمدیدکارت کار 8 ماهه را 1380000 ریال به حساب خزانه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۵