امکان استفاده از بیمه سلامت برای اتباع افغانستانی و عراقی در اصفهان فراهم شد

 امکان استفاده از بیمه سلامت برای اتباع افغانستانی و عراقی در اصفهان فراهم شد

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری:

امکان استفاده از بیمه سلامت برای اتباع افغانستانی و عراقی در اصفهان فراهم شد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان از فراهم شدن زمینه استفاده اتباع افغانستانی و عراقی ساکن در استان از بیمه سلامت خبر داد.

امکان استفاده از بیمه سلامت برای اتباع افغانستانی و عراقی  در اصفهان فراهم شد

به گزارش عصر یکشنبه اداره کل اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان، مهدی سلیمانی افزود: هزینه های بستری اتباع کشورهای یاد شده که دارای کارت آمایش یا هویت هستند در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه های علوم پزشکی از 9 مهر سالجاری به مدت شش ماه مشمول بیمه سلامت می باشد.

وی توضیح داد: امکان استفاده از این بیمه برای اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت آمایش یا هویت در پی انعقاد تفاهم نامه بین وزارت خانه های کشور، بهداشت، و تعاون، کار و رفاه اجتماعی فراهم شد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان اظهار کرد: بیمه شدگان از پرداخت 90 درصد هزینه بستری و 70 درصد هزینه بستری موقت، معاف هستند.

سلیمانی افزود: بیماران خاص (هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند، کلیه و ام اس) به رایگان دفترچه بیمه سلامت دریافت خواهند کرد و از پرداخت تمامی هزینه های بستری و بستری موقت معاف هستند و هزینه های خدمات سرپایی مانند اتباع ایرانی از آنها دریافت می شود و برای اقشار آسیب پذیر نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

وی از همکاری مطلوب اداره کل بیمه سلامت استان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان و نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برای اجرای طرح در استان تقدیر کرد.

وی یادآور شد: اتباع افغانستانی دارای کارت آمایش معتبر باید برای اطلاع از جزییات و ثبت نام به دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی مربوطه مراجعه کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان افزود: اتباع عراقی نیز به دفاتر پیشخوان خدمات دولت ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت که نشانی آنها در سایت اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری درج شده، مراجعه کنند.

وی آخرین مهلت شرکت افراد مشمول در طرح بیمه سلامت را تا 25 دی سالجاری اعلام کرد.

در حال حاضر 170 هزار تبعه خارجی دارای گذرنامه در استان اصفهان ساکن هستند.

تاريخ: ۱۳۹۴/۹/۲