ضرورت تلاش برای تبدیل حضور اتباع به فرصتی برای استان قم

 ضرورت تلاش برای تبدیل حضور اتباع به فرصتی برای استان قم

قم - ایرنا - استاندار قم با اشاره به تهدیدها و فرصت های حضور اتباع و مهاجرین بر ضرورت تلاش برای استفاده از این حضور به عنوان فرصتی برای استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی روز یکشنبه در نشست با مسئولان دفاتر کفالت اتباع خارجی استان قم در تالار امام جواد(ع) استانداری، طی سخنانی با اشاره به آمار بالای حضور اتباع خارجی در قم، آن را یکی از مسائل مهم استان اعلام کرد.
وی با اشاره به فرصت ها و تهدیدهای حضور اتباع خارجی، تلاش برای جذب افراد نخبه و تحصیل کرده را امری ضروری تلقی و تصریح کرد: می توان از این موقعیت مناسب به عنوان سفیران فرهنگی کشور در سطح بین المللی بهره مند گردید.
وی همچنین با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای مسائل فرهنگیاتباع، فعالیت نهادهای فرهنگی مختلف در استان قم برای ایجاد زمینه های پذیرش اتباع توسط عموم را ضروری دانست.
استاندار قم با بیان اینکه دولت باید مساله تصدی گری در امور اتباع خارجی را به بخش خصوصی واگذار کند افزود: دستگاه های حاکمیتی باید بر روند اجرای صحیح دفاتر اتباع نظارت دقیق و جدی داشته باشند.
صادقی با اشاره به فعالیت دفاتر کفالت اتباع خارجی در استان قم خاطرنشان کرد: در این دفاتر خدمات خوبی در زمینه های مختلف از جمله مشاوره و اسکان به اتباع خارجی ارائه می شود.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۲۷