آغاز طرح تمدید گذرنامه های خانواری اتباع خارجی مقیم قم

 آغاز طرح تمدید گذرنامه های خانواری اتباع خارجی مقیم قم

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم از آغاز طرح تمدید گذرنامه های خانواری اتباعخارجی در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، عباس شیر محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: کار تمدید گذرنامه خانواری اتباع توسط نیروی انتظامی دربازه زمانی سوم مرداد تا دوازدهم شهریور از طریق دفترهای هجده گانه کفالت در استان انجام می شود، و کلیهاتباع دارای این گذرنامه باید برای تمدید به این دفاتر مراجعه کنند.

وی در تبیین گذرنامه های خانواری اتباع، تصریح کرد: دولت در سال 89 در قالب اجرای طرحی بیش از 800 هزار نفر از اتباع غیر مجاز در کشور را شناسایی کرد، و به آنها گذرنامه هایی از طریق سفارتخانه داده شد، که به این گذرنامه ها، خانواری اطلاق می شود. 

وی با بیان اینکه به هیچ یک از اتباع خارجی حتی طلاب جامعه المصطفی اقامتی بیشتر از مدت یک سال داده نمی شود، تصریح کرد: در حال حاضر گذرنامه های خانواری به مدت 4 ماه تمدید می شود، که در این مدت اتباع از حق کار و اشتغال برخوردار می شوند.

این مسوول تصریح کرد: در حال حاضر 20 هزار جلد گذرنامه خانواری برای حدود 40 هزار تبعه خارجی در قم صادر شده تست.

وی با بیان اینکه بیش از 60 هزار تبعه خارجی دارای کارت نیز در استان به سر می برند، افزود: اتباع دارای کارت بر خلاف اتباع دارای گذرنامه که اموراتشان در نیروی انتظامی انجام می شود، به عنوان پناهنده شناخته شده و تحت پوشش سازمان ملل قرار دارند و تمام امورآنها نیز در اداره کل اتباع استانداری ها انجام می گیرد.ک/3

 

تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۵