تسهیل در روش ارائه خدمات موسسات کفالت، اقامت و اشتغال استان یزد

 تسهیل در روش ارائه خدمات موسسات کفالت، اقامت و اشتغال استان یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی،  روز سه شنبه 15 اردیبهشت سال جاری زارع زاده مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی یزد در دیدار با ریاحی مدیرکل تعاون، کار  و رفاه اجتماعی خواستار تشدید فعالیت گشت مشترک در استان و اخذ تصمیماتی در افزایش کارایی و بهینه تر شدن خدمات موسسات کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی شد.

         زارع زاده بیان داشت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیتهای قابل تقدیری در ارتباط با برنامه های مشترک انجام داده است و از نهادهایی است که همواره تعامل بالایی را در ارتباط با ساماندهی اتباع خارجی داشته است. وی افزود در راستای افزایش ساماندهی وضعیت تردد و اشتغال اتباع خارجی، نیاز است که فعالیت بیشتری به عمل آمده و با همکاری فرمانداری ها، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ونیروی انتظامی شهرستان ها تیم گشت مشترک با جدیت و استمرار بیشتری به کار خود ادامه دهد. زارع زاده در بخشی از سخنان خود فلسفه ایجاد دفاتر، کفالت، اقامت و اشتغال را کمک به ساماندهی سه مقوله مهم تردد، سکونت و اشتغال اتباع خارجی دانسته که با توجه به بازدهی پایین در ارائه خدمات مورد نظر، نیازمند گسترش فضا و به کارگیری نیروی انسانی بیشتر و مجرب در این دفاتر است.

      در این دیدار ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عزم جدی این نهاد در اجرای برنامه های مشترک سخن گفت و افزود با اخذ تصمیماتی در ارتباط با فعالیت دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال، و ورود مستقیم انجمن های صنفی در امور اتباع خارجی میتوان بازدهی دفاتر را افزایش و صنوف را مستقیما در امر ساماندهی اتباع خارجی فعال نمود.

 

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۸