ارائه خدمات فرهنگي در دفاتر کفالت اتباع خارجي در استان قم

 ارائه خدمات فرهنگي در دفاتر کفالت اتباع خارجي در استان قم

به گزارش خبرگزاري موج، مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان قم در ديدار مسوولان دفاتر کفالت اتباع خارجي کشور با آيت‌الله سيدمحمد سعيدي، امام جمعه قم، که در حرم حضرت معصومه (س) انجام شد، با بيان اينکه اتباع خارجي در گذشته ساماندهي مناسبي نشده بودند،‌ اظهار کرد: ظرفيت دستگاه‌هاي اجرايي در سال‌هاي گذشته براي تکريم اتباع خارجي مناسب نبوده است.
وي با اشاره به اينکه دفاتر کفالت اتباع خارجي براي نخستين‌بار با هفت دفتر در قم فعاليت خود را آغاز کردند، اضافه کرد: امروز 165 دفتر کفالت با حضور نمايندگاني از نيروي انتظامي، سازمان اطلاعات، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و استانداري‌ها در سطح کشور خدمات خود را ارائه مي‌دهند.
نصرالله بازوند به برگزاري جلسه گردهمايي مسوولان کانون انجمن‌هاي صنفي دفاتر کفالت اتباع خارجي کشور در قم اشاره کرد و افزود: در اين همايش بسياري از مشکلات اتباع خارجي بررسي و راهکارهاي برطرف‌سازي مشکلات ارائه شده است.
وي از سکونت اتباع خارجي در 14 استان کشور ياد و خاطرنشان کرد: امروز دفاتر کفالت اتباع خارجي استان قم به انجام برنامه‌هاي فرهنگي و ارائه برخي از خدمات فرهنگي پرداخته‌اند که اميدواريم با اين فعاليت‌ها بتوانيم اقدامات مطلوبي در راستاي انتقال فرهنگ ايراني-اسلامي به اين افراد انجام دهيم

تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۹